Gdzie i jak sie reklamowac?

Najlepszymi miejscami do reklamy swojego bloga są portale społecznościowe oraz fora internetowe. Pisząc o społecznościach, mam na myśli (tylko i wyłącznie!) facebooka, udostępnianie postów na swojej osi czasu lub w grupach typu 'Blogerzy!', przynosi zaskakujące rezultaty. Udzielając się na rożnego rodzaju forach, w stópce swojego profilu, można załączyć link do bloga, również jest to dobry sposób na reklamę. Kolejną metodą na promocję swojego bloga, jest wymiana postów z innymi blogerami - jest to jeden z lepszych sposobów, czytelnicy nie muszą klikać w reklamy itd., po prostu czytają Twój post na blogu, który obserwują.
Promując się, pamiętaj, aby nie robić tego zbyt nachalnie. Spamowaniem zyskasz jedynie negatywne opinie. W reklamie, poza linkiem do bloga, umieść ciekawy i kontrowersyjny slogan lub hasło, które zainteresuje potencjalnych czytelników - może to być również tytuł postu jaki reklamujesz, lub opisana w jednym zdaniu tematyka bloga.
Reklamuj posty a nie bloga - jest to skuteczniejsze, niż promowanie samego bloga, gdzie czytelnik zostaje zmuszony do dalszego klikania i poszukiwania treści.

Do dyskusji zapraszam w komentarzach.

36 komentarzy:

Prześlij komentarz