Wspolpraca z firmami - jak zaczac?


Wielu blogerów chce rozpocząć współpracę z różnymi firmami, lecz nie wie od czego zacząć. Dlatego w tym poście, postaram się, przybliżyć Ci ten temat!
Na początek wybierz firmy, które pasują do tematyki Twojego bloga np. pisząc o modzie, próbuj nawiązać współpracę z firmami odzieżowymi.
Jeżeli już wybrałeś odpowiednią firmę, napisz do niej maila. W wiadomości podaj podstawowe informacje na temat swojego bloga oraz zasad współpracy m.in. o czym i od jak dawna piszesz, jak popularny jest Twój blog, oraz na czym ma polegać współpraca. Napisz o pozytywach, jakie firma może czerpać, dzięki współpracy z Tobą.
Poniżej znajduje się wzór prośby o współpracę. W żółte pola wpisz swoje dane, pamiętaj aby napisać o korzyściach płynących ze współpracy z Tobą. Wspomnij o swoich czytelnikach, ponieważ, to oni będą odbiorcami reklamy. Podaj ich średni wiek, zainteresowania, zasugeruj, że Twoi czytelnicy to idealna grupa docelowa reklamy.

Wzór prośby o współpracę:

Tytuł: Prośba o współpracę.

Dzień dobry,

niniejszy list jest propozycją współpracy firmy Adidas z moim blogiem blogowapasja.pl. Współpraca polegałaby na recenzowaniu przedmiotów oferowanych przez firmę Adidas. Bloga prowadzę od 3 miesięcy, ma on 90000 odsłon i ponad 650 obserwatorów. Na blogu oraz w recenzji umieszczę logo firmy Adidas, wraz z linkiem, do oferty sklepu.

Liczę na pozytywne rozpatrzenie prośby.

Kontakt:

blogowapasja@gmail.com

Jan Kowalski

Pozdrawiam.

Mam nadzieję, że post ten, pomoże Ci nawiązać współpracę z firmami.

Do dyskusji zapraszam w komentarzach.


38 komentarzy:

Prześlij komentarz