Jaka platforma najlepsza?

Chcesz założyć lub przenieść swojego bloga? Tutaj dowiesz się jaką platformę wybrać!
Postanowiłem przedstawić Ci dwie najpopularniejsze i najlepsze darmowe platformy, jakimi są, Blogspot oraz WordPress.
Obie platformy różnią się od siebie tylko w kilku, lecz niestety ważnych, rzeczach. Mianowice blogi na WordPressie są bardzo dobrze pozycjonowane, opublikowane posty już po kilku godzinach można zobaczyć w pierwszej piątce w Google. Niestety WordPress ma też braki, które według mnie, przekreślają tą platformę - nie można edytować kodów HTML, CSS, dodawać JavaScript itd. co jest dosyć sporym utrudnieniem, nawet jak dla początkującego blogera. W przeciwieństwie do WordPressa, Blogspot umożliwia wprowadzanie zmian w  kodzie wedle uznania i potrzeb użytkownika. Jednakże platforma ta ma  również spory minus - pozycjonowanie blogów, które w porównaniu do WordPressa wypada bardzo słabo.
Nie będę rozpisywał się na temat szablonów które oferują powyższe platformy, ponieważ w sieci można znaleźć ogrom darmowych jak i płatnych template zarówno dla Blogspota jak i WordPressa.
 Według mnie, Blogspot do prowadzenia zwykłego bloga, jest w zupełności wystarczający. Jeżeli jednak masz większe wymagania, to kup własny hosting, ponieważ zarówno Blogspot jak i WordPress mają kilka braków.
 Coraz popularniejsze staje się również zakładanie bloga na facebooku, w formie fanpage. A gdy zyska się już trochę czytelników, w tedy dopiero, stworzenie bloga na którejś z powyższych platform lub własnej strony www, z własną domeną i hostingiem.

Do dyskusji zapraszam w komentarzach.

15 komentarzy:

Prześlij komentarz