Wywiad #1 z Anita Balakowicz

Anita bloga prowadzi od ponad półtora roku, jej fanapge ma 7 tysięcy polubień a blog 300 tysięcy wyświetleń oraz 1200 obserwatorów. Jak sama uważa, zawdzięcza to sporej pracy włożonej w każdy post - systematyczność i samodoskonalenie to droga do coraz większych sukcesów.Od jak dawna blogujesz oraz ile miałaś blogów?

Bloga prowadzę od lutego 2013 roku i jest moim pierwszym.

Jakie najbardziej dziwne zdarzenie przytrafiło Ci się dzięki prowadzeniu bloga?

Oferty miałam różne np. reklamowanie zeszytów, czy portali kompletnie nie związanych z tematyką bloga. Staram się wybierać tylko sensowne propozycję. 

Czy zdarza Cię się, że Twoi czytelnicy rozpoznają Cię na 'ulicy'?

 Zdarza się, że ludzie kojarzą mnie dzięki temu co robię, za każdym razem mnie to zaskakuję i jest bardzo miłe:) 

Jakie masz rady dla początkujących blogerek/blogerów?

Najważniejsza jest jakość zdjęć/tekstów oraz systematyczność w publikowaniu nowych postów. Do częstego zaglądania zachęca również przejrzysty wygląd całego bloga, prosta czcionka i układ oraz brak odtwarzającej się muzyki – sprawy techniczne są bardzo ważne. Trzeba pamiętać również o cierpliwości, nie wszystko przychodzi od razu i potrzeba sporo pracy, aby blog był coraz lepszy i przypadł do gustu kolejnym czytelnikom.

Z iloma firmami współpracujesz, jakie masz dzięki temu korzyści?

Sporo ich jest. Głownie jest to współpraca na zasadzie barteru. Jednak również czasami organizuję konkursy z firmami dla czytelników. 

Jak zareagowali Twoi znajomi na informację o tym, że prowadzisz bloga? Oraz kiedy się o tym dowiedzieli?

Większość znajomych o blogu dowiedziała się w maju 2013 kiedy założyłam fanpage i opinie były bardzo pozytywne. Do tej pory często mi mówią, że zdjęcia bardzo im się podobają:)

Ile czasu dziennie poświęcasz na prowadzenie bloga?

Różnie, jednak większość robię sama począwszy od projektowania niektórych ciuchów, wymyślania sesji, ustawiania aparatu i tłumaczeniu znajomym jak mają wyglądać kadry, później obróbka zdjęć, tekst i promocja na facebooku. To sporo pracy, a staram się być na bieżąco. Mogę śmiało stwierdzić, że dziennie od 1-2 godz, a przy sesjach dłużej. 

Czy myślisz nad poszerzeniem swojej działalności w internecie?
(np. zacząć nagrywać filmy na YouTube?)

W ostatnim czasie założyłam instagrama, a zabierałam się za to bardzo długo. Dlatego w moim przypadku okaże się w przyszłości czy coś jeszcze wymyślę, na razie nie mam tego w planach. 

Czy wiążesz swoją przyszłość z blogowaniem?

 Na przyszłość mam dużo pomysłów, ale blogowania nie zostawię, bardzo to polubiłam i sprawia mi dużo radości. Czytając i słuchając wszystkich pochlebnych opinii jak również i krytyki dodaję mi to skrzydeł i motywacji do dalszej pracy:) 

Na Twoim blogu dominują posty związane z modą lecz również można znaleźć trochę informacji o Twoim codziennym życiu. Jak określiłabyś jego tematykę? O czym chciałbyś pisać w przyszłości? 

Jest to głównie blog modowy, ale zawsze staram się napisać coś luźnego pod każdym postem. Najważniejsze są jednak dla mnie moje zdjęcia, to na nich skupiam swoją uwagę i wymyślanie kolejnych zestawów oraz kolejnych sesji sprawia mi największą frajdę. Jednak jestem pewna, że na blogu od czasu do czasu pojawią się również posty o makijażu czy pielęgnacji.

Jak blog oraz czytelnicy wpłynęli na Twoje życie? 

Blog mnie rozwinął. Mam coraz więcej pomysłów, każde zdjęcia są na coraz lepszym poziomie, myślę że stylizacje również. Natomiast dzięki czytelnikom uwierzyłam w siebie i nabrałam więcej pewności:) 

Czy chciałabyś zorganizować spotkanie z Twoimi czytelnikami?

Pewnie, że chciałabym poznać jak najwięcej osób, które zaglądają na bloga. Może w przyszłości:)

Znajdź Anite na:

8 komentarzy:

Prześlij komentarz